zazdrośc a związek

Jak zazdrość niszczy związek?

zazdrośc a związek

Jak zazdrość niszczy związek?

Zazdrość zalicza się do emocji wybitnie negatywnych, jednak pomaga podtrzymaniu zainteresowania w związku. My kobiety jesteśmy z natury zazdrosne, ale nie dlatego, że chcemy być. Tutaj działa biologia w najpierwotniejszej postaci. Zazdrość jest dla nas sygnałem, że należy znacznie zwiększyć czujność, uwagę i zapobiegać pokusom czekającym na naszego faceta. Paradoksalnie Twój mężczyzna staje się bardziej pociągający dla innych kobiet, kiedy z nim jesteś. Działa tutaj zasada zwana dowodem społecznym. Taki facet wśród innych kobiet uchodzi za „sprawdzonego”. Skoro jakaś kobieta z nim jest, oznacza to, że coś w sobie ma (sprawdza się jako partner, kochanek, obrońca itp.). Im bardziej atrakcyjna jest jego kobieta, tym bardziej inne będą do niego lgnęły i miały na niego ochotę.

Niestety nie działa to w dwie strony… Twój facet nie zwiększa Twojej atrakcyjności w oczach innych mężczyzn. Co najwyżej budzi zazdrość Twoich koleżanek, przez co sama stajesz się jeszcze bardziej zazdrosna. No dobrze, ale czy to oznacza, że mężczyźni nie są zazdrośni? Oczywiście, że są, ale tutaj wiele zależy od typu faceta i Twoich działań. Część z nich będzie zazdrosna od początku, a niektórzy w ogóle – do czasu kompletnego stracenia dla kobiety głowy.

Skupmy się na tych, którzy nie są zazdrośni lub po prostu to ukrywają. Jak się niejednokrotnie przekonasz, faceci zazwyczaj nie okazują tego, co czują. Kobiety z natury są uległe i bez względu na wiek dążą do bycia w związku. Są w stanie poświęcić swoją niezależność w 100% dla faceta, na którym im zależy. U mężczyzn jest odwrotnie – będą starali się jak najdłużej mieć poczucie wolności i ograniczyć wpływ kobiet na swoje nastroje i zachowania. Nawet jeśli facet poczuje ukłucie zazdrości, bo np. rozmawiasz z innym, nie okaże Ci tego z dwóch powodów:

  1. Nie chce pokazać, że mu na Tobie zależy
  2. Będzie to ukrywał przed samym sobą

Źródłem tych zachowań jest fakt, że żaden facet nie przyzna się, że nie potrafi podejmować racjonalnych wyborów. Oni zawsze chcą mieć poczucie kontroli i panowania nad własnym życiem. Co zatem powinnaś zrobić? Przede wszystkim bądź cierpliwa! Wejdź w jego życie powoli, nie przeprowadzaj szturmu, a raczej cichą dywersję. Nie dawaj mu odczuć, że nagle jego życie wywraca się do góry nogami, bo zaczął z Tobą być. Nie powtarzaj mu w kółko, że jesteś zazdrosna. To mu da zbyt duże poczucie kontroli nad Tobą. Jeżeli w jego życiu są kobiety, których nie akceptujesz, wyeliminuj je z jego życia, ale tak, żeby on nawet o tym nie wiedział.

Są też faceci, którzy mają bardzo pragmatyczne i zdecydowane podejście. On Ci ufa, co wiąże się z tym, że z jednej strony da Ci więcej swobody, a z drugiej nie zawaha się z Tobą zerwać, jeśli to zaufanie nadszarpniesz. To dlatego nie będzie miał nic przeciwko, jeśli będziesz rozmawiać z innymi facetami lub spotykać się z przyjacielem. Nie oznacza to, że Cię nie kocha, czy mniej mu zależy. Po prostu jest facetem, który jasno wyznacza reguły i przy tym wierzy, że ich nie złamiesz. Nie możesz go karać za jego męską naturę. Oczywiście na każdego jest metoda i nawet twardego, pewnego siebie faceta da się rozkochać do szaleństwa. Możesz nawet doprowadzisz do tego, że będzie zazdrosny o wszystko, ale czy na pewno tego byś chciała?

Musisz się również zastanowić czego tak naprawdę oczekujesz od związku. Wiele kobiet jest w relacjach, w których faceci jedzą im z rąk i nie widzą poza nimi świata. Z pozoru jest to bardzo romantyczne i myśl, że masz tak oddanego faceta na pewno od razu rozgrzewa Ci serce… Z drugiej strony, czy naprawdę chcesz, żeby on był posłusznym Ci pieskiem? Zazdrośni będą tacy, którzy od samego początku nadskakują i są w stanie zrobić dla kobiety wszystko na pstryknięcie palca. Ale przecież nie z takim facetem chcesz być, prawda? Ty chcesz zatrzymać przy sobie prawdziwego faceta, znającego swoją wartość, a nie zazdrośnika! Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić, zapisz się na mój Darmowy Kurs już teraz!

Wciąż masz wątpliwości?
Zapisz się na mój całkowicie darmowy kurs i dowiedz się:

- Jakie są najczęstsze błędy kobiet w relacjach z mężczyznami
- Jakie cechy przyciągają facetów jak magnes, a jakie ich odpychają
- Jak stworzyć stały i szczęśliwy związek z wartościowym mężczyzną

1 odpowiedz
  1. Ag says:

    Problem jest taki ze to ja jestem zazdrosna.. raz pisał z koleżanką ukrywając to przede mną i go na tym złapałam .. dla mnie był to koniec, ale na prawdę się postarał żeby to naprawić. Bylo to w lipcu, a teraz znów mam wrażenie ze pisze z kimś… nie radzę sobie z tym, ciągle o tym myślę i staram się go przyłapany jakoś..

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Koniecznie zostaw komentarz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>