kobieta dotykajaca mezczyzne

Jak rozkochać w sobie faceta?

kobieta dotykajaca mezczyzne

Jak rozkochać faceta?

Na to pytanie odpowiadam zwykle pytaniem: jakiego faceta? Nie ma bowiem idealnego przepisu, który pasowałby do wszystkich mężczyzn. Każdy jest inny i nawet jeśli wydaje Ci się, że są identyczni, jesteś w błędzie. Owszem, często jest tak, że faceci są do siebie podobni, mają takie same zainteresowania, podobne charaktery, jednak ich gust co do kobiet jest zupełnie inny.

Dwóch kumpli podziela te same pasje, zachowują się podobnie, a gdy przypatrzysz się ich kobietom okazuje się, że są bardzo różne. Dlaczego? Chociażby z tego powodu, że każda kobieta jest inna. Jednak bardziej chodzi o to, że mimo iż obaj preferują brunetki, które lubią sport, mają one zupełnie inne charaktery lub inaczej reagują na przeróżne sytuacje w życiu.

Zatem powinnaś zdawać sobie sprawę, jakim typem mężczyzny się interesujesz. Musisz wiedzieć co go kręci, co robi na co dzień itd. Wtedy masz jakiś punkt odniesienia, wiesz na czym możesz bazować. Kobiety, które są bardzo zdesperowane często udają, że podzielają pasje, styl życia facetów, którymi się interesują. Wydaje im się, że w taki sposób  ich zdobędą. Niektórym się udaje, ale to rzadkość. W większości przypadków oszukują mężczyzn i siebie same. Prędzej czy później prawda wychodzi na jaw. Najważniejsze jest zatem, abyś zrobiła na nim dobre wrażenie i miała na uwadze to co lubi nie zatracając się przy tym i nie działając wbrew sobie.

Zupełnie inaczej na Twoje zaloty będzie reagował biznesmen, a inaczej student budownictwa. Nie ma również identycznego schematu zachowań, aby zdobyć serce matematyka i humanisty, sportowca i filozofa, imprezowicza i domownika. Jeżeli chcesz wiedzieć jak rozkochać faceta musisz przynajmniej wstępnie scharakteryzować jego osobę.

Podam Ci kilka przykładów męskich osobowości, z którymi możesz się spotkać.

Inteligent

Zazwyczaj szuka kobiety, która będzie go w stanie zafascynować intelektualnie, zaskoczyć swoją wiedzą, obeznaniem w jakimś temacie. Zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, posiada ogromne poczucie humoru. Nie da się przy nim nudzić i tego samego oczekuje od partnerki. Ponieważ można z nim porozmawiać na każdy temat, dyskutować o wszystkim – bo jest geniuszem niemal w każdej dziedzinie – może być zarozumiały, przemądrzały, a także wyśmiewać czyjąś niewiedzę.

Imprezowicz

Wszędzie go pełno, jest aktywny, niespokojny, nie lubi stać w miejscu, zazwyczaj nie chce się stabilizować. Jest duszą towarzystwa, zna wszystkie kluby i puby, jego też wszyscy znają. Jest lekkoduchem, pije duże ilości alkoholu, 90% czasu spędza na zabawie, co często odbija się negatywnie na jego obowiązkach (uczelnia, praca itd.). Ten typ faceta nie szuka kobiety na stałe, woli flirtować z kilkoma naraz. Kobieta, która może go uwieźć i sprawić by był nią zaintrygowany powinna być równie otwarta na zabawę co on, ale znać umiar.

Romantyk

Wierzy w klasyczną miłość, nie boi się jej okazywać ani mówić o swoich uczuciach. Jest bardzo wrażliwy, łatwo go urazić i sprawić mu przykrość. Kobieta, z którą jest, czuje się wyjątkowa, doceniona, kochana. Niewykluczone, że regularnie dostaje miłosne liściki i kwiaty. Romantycy nie będą zainteresowani kobietami wulgarnymi, silniejszymi od nich, bardzo pewnymi siebie, nad wyraz wyemancypowanymi. Ich ideałami są zazwyczaj kobiety delikatne, uczuciowe, równie wrażliwe jak oni, potrafiące docenić ich starania.

Przyjaciel

Wszyscy go uwielbiają, a przede wszystkim kobiety. Jest uroczy, życzliwy, dobry i opiekuńczy. Można mu powiedzieć wszystko, zwierzyć z każdego problemu. Zawsze doradzi, pocieszy, przytuli. Jest przyjacielem nie tylko Twoim, ale wszystkich. Ma to również minusy. Minusy dla niego i dla kobiet. Z jednej strony on sam może mieć problem ze zdobyciem kobiety, gdyż wszystkie wrzucają go do worka przyjaciela już na samym początku. Nie potrafi on bowiem wytyczyć tej granicy, która pozwoli kobiecie popatrzeć na niego jak na potencjalnego partnera. Jest na każde zawołanie, każdy telefon, gdy zostanie poproszony o kupienie tamponów – zrobi to bez wahania. Z drugiej zaś strony kobieta, z którą się przyjaźni może być tak zafascynowana jego życzliwością i dobrocią, że w pewnym momencie zda sobie sprawę, że chciałaby czegoś więcej. Wtedy musi sprawić, aby on także przestał postrzegać ją jako kumpelę, ale chciał z nią być.

Narcyz

Wyróżnia go pewność siebie ponad normę. Uważa się za chodzący ideał pod każdym względem. Uwielbia chodzić na zakupy, do fryzjera, bardzo dba o swój wygląd. Przechodząc obok witryn sklepowych patrzy na swoje odbicie. Nie widzi swoich wad, za to często krytykuje innych. Nie potrafi przyznać się do błędu, bo według niego jest nieomylny i zawsze chce mieć ostatnie zdanie. Wydaje mu się, że należy mu się wszystko co najlepsze, bo sam jest najlepszy. Chce być z kobietą, która jest równie nieskazitelna jak on i będzie mu dotrzymywała kroku. Przywykł do bycia chwalonym, podziwianym, uwielbianym. Ponieważ jest przyzwyczajony do tego, że może mieć każdą kobietę (i to bez większych starań), powinnaś mu zagrać na nosie, zaintrygować go, aby zdał sobie sprawę, że trafił na trudny do zgryzienia orzech.

Artysta

Lubi wszystko co oryginalne i nietuzinkowe. Interesuje się tym co mało popularne, gardzi trendami, popkulturą. Jest indywidualistą, żyje chwilą. Charakteryzuje się spontanicznością, kreatywnością i ogromną wyobraźnią. Często chodzi własnymi ścieżkami, ciężko go zrozumieć, bywa zamyślony, nieobecny. Znajdziesz go pośród natury, w miejscach niszowych i klimatycznych, gdzie szuka inspiracji. Zwykle obraca się w towarzystwie osób, które podzielają jego pasje albo mają taki sam punkt widzenia. Jego przyjaciółmi są malarze, pisarze, aktorzy, muzycy, fotografowie, projektanci itd. To ludzie, którzy wyznają i wierzą w piękno sztuki oraz tego co tworzą. Nie każda kobieta może go zachwycić, zainspirować, zaciekawić. Musi sobą reprezentować to co on kocha najbardziej, podzielać jego pasje, lubić spędzać czas tak samo jak on, być otwartą i niepokorną. Nie powinnaś zaś próbować go zmieniać, nawracać, ujarzmiać.

Podrywacz

Nie jest dla niego ważna jakość, ale ilość. Notorycznie podrywa kobiety w taki sam sposób, za pomocą tego samego schematu. Stosuje przeróżne techniki, które wyczytał z książek o uwodzeniu. Traktuje kobiety przedmiotowo, kręci, kombinuje, oszukuje. Obiecuje wszystko tylko po to, aby zaciągnąć dziewczynę do łóżka, po czym szuka kolejnej zdobyczy. Zazwyczaj w głębi duszy jest słaby, nieciekawy, nudny i zagubiony jak owieczka. Robi to więc, aby udowodnić sobie, że tak naprawdę jest zajebisty i może robić wszystko bez żadnych konsekwencji. To taki typ cwaniaczka, który próbuje pokazać wszem i wobec swoją pewność siebie, która nie jest w rzeczywistości naturalna. Ma się za samca alfę i uważa się za lepszego od innych. Zdobyć go może kobieta, która będzie odporna na jego sztuczki, z którą nie pójdzie mu łatwo, bo wykaże się niedostępnością, dystansem, sprytem i nieprzeciętną pewnością siebie.

Oczywiście, powyższe opisy są bardzo uproszczone. Być może brzmią lekko stereotypowo, jednak czy nie zgadzają się z rzeczywistością? Wyróżnione przy każdym typie cechy, mogą się krzyżować – cwaniak może być równocześnie romantykiem, inteligent imprezowiczem itd. Celem powyższego (trochę brutalnego być może) pogrupowania, było pokazanie, że aby rozkochać w sobie faceta, należy zdawać sobie sprawę, że wszystko zależy od jego typu osobowości, charakteru i wielu innych niemniej istotnych czynników.

Nie możesz również zapomnieć, że aby sprawić, by jemu na Tobie zależało nie wystarczy jedno działanie, jedno określone zachowanie. Jest to cały proces, który rozpoczyna się od poznania faceta – pierwsze wrażenie, pierwsza randka, przez kolejne spotkania aż po początek związku i jego przebieg. On może Cię pokochać po kilku dniach lub kilku miesiącach – w większości przypadków sprawdza się wariant dłuższy. Jeśli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób możesz zwrócić na siebie uwagę i rozkochać w sobie mężczyznę, o którym marzysz, zapisz się na mój darmowy kurs. Dzięki niemu poznasz wiele praktycznych porad dotyczących zdobycia każdego z wymienionych oraz wielu innych typów mężczyzn.

Wciąż masz wątpliwości?
Zapisz się na mój całkowicie darmowy kurs i dowiedz się:

- Jakie są najczęstsze błędy kobiet w relacjach z mężczyznami
- Jakie cechy przyciągają facetów jak magnes, a jakie ich odpychają
- Jak stworzyć stały i szczęśliwy związek z wartościowym mężczyzną

73 odpowiedzi
« Older Comments
 1. Lenciak says:

  Dobry Wieczór!
  Jakiś czas temu znalazłam Pani stronę, ale wtedy uznałam, że jest mi ona nie potrzeba i zapomniałam o jej istnieniu… Ale ja nie o tym chciałam.
  Pojawił się w moim życiu pewien facet, miło nam się rozmawiało, ale nic poza tym. Zero inicjatywy z jego strony, inicjatywa wychodziła głównie ode mnie. Tak wiem, powinnam go sobie odpuścić, ale… może zna Pani jakiś skuteczny sposób, by się odkochać? Bo traf chciał, że, no niestety, trafiła mnie strzała Amora, o czym, ja, jak to ja, mu powiedziałam (muszę zaznaczyć, że mój charakter jest dość specyficzny, na zasadzie: “ja chcę już!” – brzmi trochę facetem, wiem… :( ). Najlepsze jest to, że on nie uciekł, a jedynie troszkę się wycofał, w sumie to… stopniowo się wycofując, a co za tym idzie, trafiłam w jego “strefę przyjaźni”. Najśmieszniejsze jest to, że próbowałam go przekonać do siebie tak jak Pani to wyżej opisała: proponując seks. ODMÓWIŁ :o. Próbowałam chyba wszystkiego, by wybić go sobie z głowy, ale na darmo. Więc ponawiam: zna Pani coś skutecznego, by o nim zapomnieć i zająć się poszukiwaniem innego faceta?
  Z góry dziękuję!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Lenka

  Odpowiedz
 2. asia says:

  Po siedmiu latach chłopak mnie zostawił… Chciałabym na nowa go rozkochać w sobie? Czy jest to w ogóle możliwe? On często mi pisze smsy..chcialabym znow go oczarować…:(

  Odpowiedz
 3. Agata says:

  Witam mam taki problem że jestem w związku od 4 lat ale nagle pojawił się facet o którym nie mogę przestać myśleć. Nie jestem pewna czy on coś do mnie czuje, przyjeżdża do mnie do pracy rozmawiamy on opowiada mi o kobiecie z którą jest w związku mówi ze nie układa się im co robić i co o tym myśleć pomocy?!

  Odpowiedz
 4. ABCD says:

  Witam.
  Czy istniałaby możliwość napisania artykułu co zrobić jeśli poznało się fantastycznego mężczyznę, który nas uwiódł i wylądowałyśmy z nim w łóżku na początku znajomości? Bardzo się nam on podoba. Jak się zachować? Co zrobić by to nie był jeden raz? itd.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Asia says:

  Aniu, a czy Twoje porady pomogą mi zdobyć faceta, który uważam jest “tym jedynym” dla mnie, ale jednocześnie jest mężem innej kobiety i ojcem jej dzieci?

  Odpowiedz
 6. mała says:

  Hej dziewczyny…
  Piszę z prośbą o radę. Rozstałam się z chłopakiem ponad dwa lata temu po prawie 3 letnim związku, powód był błahy, ale już do siebie nie wróciliśmy. Byliśmy fajną i zgraną parą. Po rozstaniu każde z nas ułożyło sobie życie z kimś innym. Obecnie jestem w związku od 1,5 roku, ale nigdy nie czułam się już tak szczęśliwa jak z byłym partnerem. Około 2 miesięcy temu odezwał się do mnie właśnie były chłopak… pisaliśmy od czasu do czasu i stało się… doszło do spotkania (mimo, że on też jest w związku). Było bajecznie, na nowo poczułam motyle w brzuchu, widziałam że patrzy na mnie tak jak kiedyś. Rozmawialiśmy bardzo długo, miałam wrażenie że czas stanął w miejscu. Nie doszło między nami do niczego więcej, chociaż gdy się żegnaliśmy chciał mnie pocałować. We wcześniejszych rozmowach przyznał, że nie kochał nikogo tak jak mnie, i że nie rozumie dlaczego się rozstaliśmy. Od naszego spotkania nie mogę przestać o nim myśleć. Wiem, że nie mogę już więcej tkwić w związku bez uczucia z mojej strony, ale ciężko jest mi odejść, boję się skrzywdzić obecnego partnera. Były mieszka ze swoją obecną dziewczyną. Zaproponował mi wyjazd we dwoje na cały dzień. Co powinnam zrobić? czy jest szansa na powrót? jak powinnam odczytać jego zachowanie, proszę o odpowiedz i pozdrawiam

  Odpowiedz
    • dobra rada says:

     Ludzie wracają do siebie nawet po latach,znam kilka takich par … ale po latach jednak znowu się rozeszły … Ja jestem zdania, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ja do byłego nigdy w życiu nie wrócę, choćby był ostatnim facetem na ziemi.

     Odpowiedz
     • Amelka says:

      Witam, mam problem chodzi o faceta.
      Zaczęliśmy się spotykać, on ma dziewczynę, pisze mi lubię cię, dzwonił codzienie ale ostatnio urwał się kontakt ale oddzwaniał po jakimś czasie odpisuje na smsy 2- 3 dni.
      Ostatnio napisał mi że chce utrzymywać ze mną kontakt ale znajomość poszła za daleko i nie możemy utrzymywać aż takiej znajomości, chce się spotkać, ma nadzieję że ja też.
      Stwierdza że za krótko się znamy i on ma kogoś.
      Od samego początku mówił że ma dzieqwczynę.
      Czy mam szanse walczyć i czy warto próbować ??
      Proszę tylko o poradę.

 7. niki says:

  A więc ja proszę o pomoc w zdobyciu serca wyjątkowego mężczyzny który jest wybuchową mieszanką podrywacza i imprezowicza. Nawet na takiego musi być jakiś sposób.

  Odpowiedz
  • beata says:

   WIESZ JA POZNALAM KOGOS TAKIEGO ..TO INTELIGENTA BARDZIEJ ..TO JEST PRAWDA …..dziewczyna musi miec cos ciekawego do powiedzenia ,np w jakiejs dziedzinie na czym sie zna ,miec ciekawy swiatopoglod ….i osobowosc ….u mnie sie sprawdzilo w duzej mierze …i niedlugo stuknie nam rocznica od poznania i nigdy nie jest mi znim nudno …nie wyobrazam sobie byc z kims innym ,choc okazje byly …

   Odpowiedz
« Older Comments

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Koniecznie zostaw komentarz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>